Пятница, 29.03.2024, 00:31
Вітаю Вас Гость | Реєстрація | Вхід

Полтавський обласний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді

Форма входу
Меню сайту
Категорії розділу
Робота гуртків [0]
Традиційні заходи Центру для вихованців гуртків [1]
Наші гуртки [9]
Канікули [1]
Заходи з вихованцями, проведені під час канікул
Пошук
Наше опитування
Чи потрібна дітям позашкільна освіта?
Всього відповідей: 203
Соціальні закладки
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Робота гуртків » Наші гуртки

Спелеотуризм

Спелеотуризм

керівники: Тимошевська Юлія Віталіївна,
Касьян Денис Юрійович,
Дрижирук Олександр Миколайович

    Гуртки «Спелеотуризм» працюють за адресою: м.Полтава, вул. Ціолковського, 53, та у смт.Котельва, на базі навчальних закладів.

   Спелеологічні подорожі розвивають в учнівської молоді витривалість, наполегливість, силу, відчуття колективізму, дружбу, взаємовиручку, здатність приймати правильні рішення в критичних ситуаціях. Спілкування з природним середовищем сприяє формуванню стійкої психіки та міцного здоров’я.

 

   Заняття в спелеологічному гуртку дозволяють вихованцям  на собі відчути присмак справжніх відкриттів, адже печери - це одні з небагатьох, досі невивчених географічних об’єктів.

    

   На Україні в Тернопільській області знаходиться  п’ята  за протяжністю в світі печера Оптимістична (233км). Українські спелеологи разом з закордонними колегами встановили  рекорд  світу в печері Крубера-Воронячій (Абхазія), знайшовши продовження і спустившись на глибину 2190м.

                    

   І нові дослідження тривають. Отже простір, де є можливість реалізуватись, у юних спелеологів – величезний.

   До цього можна ще додати, що заняття в гуртку прививають учням вміння та навички дослідницької роботи та виховують зацікавленість до неї. Спелеологія як наука охоплює доволі широкий спектр інтересів. Існує прямий зв’язок з науками геологічного циклу, біологією, археологією, психологією.

  Спортивна складова спелеотуризму сприяє формуванню специфічних якостей організму – термовитривалості, звички до тривалих фізичних навантажень, спритності, координації, здатності до самоконтролю.

        

   Також школярі вчаться організовувати похідний побут у різних кліматичних та погодних умовах, працювати з картою і компасом, долати складні природні перешкоди, користуватись сучасним туристським спорядженням, надавати першу долікарську допомогу.




             

   Значна частина підготовки приділяється техніці та тактиці проходження печер. За час навчання в гуртку вихованці засвоюють сучасні прийоми роботи з мотузкою та спеціальним спорядженням, знайомляться з різними видами технічних пристосувань. 

        

   Закріплюють отримані знання і вміння під час спелеопоходів  до печер Західної України та Криму.

  Керівники спелеотуристських гуртків: Касьян Денис Юрійович (+380667311022), Тимошевська Юлія Віталіївна (+380507554099)

Категорія: Наші гуртки | Додав: yulduz (22.01.2014)
Переглядів: 994 | Рейтинг: 0.0/0