Пятница, 29.03.2024, 11:59
Вітаю Вас Гость | Реєстрація | Вхід

Полтавський обласний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді

Форма входу
Меню сайту
Категорії розділу
Реєстрація новостворених музеїв [1]
Зразкові музеї [1]
Огляди музеїв [3]
Список музеїв при навчальних закладах Полтавської області [1]
Методичні розробки та рекомендації щодо діяльності музеїв при навчальних закладах [1]
Обласні семінари-практикуми керівників (завідувачів) музеїв при навчальних закладах [5]
Нормативна база діяльності музеїв при навчальних закладах [5]
Всеукраїнський конкурс екскурсоводів музеїв навчальних закладів "Край, в якому я живу" [4]
Пошук
Наше опитування
Чи потрібна дітям позашкільна освіта?
Всього відповідей: 203
Соціальні закладки
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Музейна робота в закладах освіти Полтавщини » Обласні семінари-практикуми керівників (завідувачів) музеїв при навчальних закладах

Вересень 2013 року. Обласний семінар-практикум керівників музеїв

У період з 19 по 20 вересня 2013 року  Полтавським обласним центром туризму і краєзнавства учнівської молоді проведений обласний семінар-практикум керівників (завідувачів) музеїв при навчальних закладах «Музей як засіб  формування громадянського мислення та життєвих компетенцій в учнівської та студентської молоді». Цього року основним місцем проведення семінару стали музеї м. Переяслава-Хмельницького Київської області.


Учасники семінару біля пам'ятного знака на честь

першої літописної згадки назви краю «Україна»

Програма семінару передбачала ознайомлення учасників семінару-практикуму з діяльністю музеїв, експозиції яких висвітлюють життєвий і творчий шлях видатного поета та художника Тараса Шевченка, всесвітньо відомого філософа-гуманіста, просвітителя і поета Г.С.Сковороди. Під час семінару відбулось обговорення питань щодо пошукової, пропагандистської, експозиційної роботи шкільних музеїв, організації туристської, краєзнавчої та екскурсійної діяльності в закладах освіти.

Керівники шкільних музеїв працювали у музеї Заповіту  Т.Г.Шевченка, який розташований в приміщенні – пам’ятці архітектури 1820 року, будинку друга Т.Г.Шевченка лікаря А.Й.Козачковського. Експозиція музею присвячена творчості Т.Г.Шевченка на Переяславщині, зокрема тут відтворений інтер’єр кімнати, у якій жив поет, перебуваючи в гостях у  Козачковського. Саме в цих стінах тяжко хворим Шевченком був написаний його безсмертний твір – «Заповіт», а також у різний час створені «Давидові псалми», «Кавказ», «Наймичка», написані портрети Петра І,  Суворова, Кутузова. 



Біля музею Заповіту  Т.Г.Шевченка

Далі програма семінару передбачала ознайомлення з діяльністю меморіального музею Г.С.Сковороди. Поруч із величним Вознесенським собором (1695-1700р.) знаходиться будинок колишнього колегіуму - пам'ятка архітектури XVIII сторіччя, побудований у стилі українського бароко. Тут в читав лекції з поетики видатний український філософ-гуманіст, просвітитель і поет Григорій Савович Сковорода.



Біля меморіального музею Г.С.Сковороди

У первісному виді відтворена обстановка вестибюля й бібліотеки колегіуму, класу поетики. Тут також є копія Пересопницького Євангелія, що зберігалася в колегіумі до 1862 року. Семінаристи мали змогу ознайомитися з великою колекцією стародруків, відчути дух, який панував у цих стінах у 1753 році, коли тут викладав відомий філософ, адже саме він зустрічає відвідувачів у класній кімнаті колегіуму.


Другого дня учасники семінару відвідали Музей народної архітектури й побуту Середньої Наддніпрянщини (музей під відкритим небом), який є важливою культурно-освітньою установою, що допомагає оцінити культурну спадщину минулого. Територія заповідника відповідає умовам, при яких виникали поселення, як у давні епохи, так і в пізніший час. Музей має такі розділи: українське дореволюційне село Середнього Придніпров'я, ремесла й промисли українського післяреформеного села, вітряні млини й розділ найдавніших часів, що є характерною рисою музею. На території 30 гектарів розташовані 185 об'єктів, з них 104 пам'ятки народної архітектури XVII-XIX ст., у тому числі 20 тисяч творів народного мистецтва, знарядь роботи, речей побуту, зібраних у лісостеповій зоні України.



У музеї народної архітектури й побуту

     Набутий під час семінару-практикуму досвід дозволить керівникам музеїв при навчальних закладах більш ґрунтовно планувати просвітницьку, експозиційну, масову роботу музеїв, розробити цікаві екскурсійні маршрути по місцях, пов’язаних з життям і творчістю Т.Шевченка, Г.С.Сковороди та інші.
Категорія: Обласні семінари-практикуми керівників (завідувачів) музеїв при навчальних закладах | Додав: yulduz (26.09.2013)
Переглядів: 874 | Рейтинг: 0.0/0