Готуємося до ювілею Василя Симоненка
|
|
8 січня 2015 року ми будемо відзначати 80-річчя з дня народження нашого земляка, поета-шестидесятника Василя Симоненка. Талановитий поет і журналіст за свої 28 років, відміряних долею, встигнув залишити в українській культурі унікальний спадок. |
Мабуть, немає людини, яка б не знала симоненкових закличних слів із «Лебедів материнства»:
Можна все на світі вибирати, сину,
Вибрати не можна тільки Батьківщину.
Мала батьківщина для Симоненка – це Лубенщина, а саме Тарандинці і Біївці, де пройшли дитячі та юнацькі роки митця. У селі Біївці збереглася хата, де народився Василь. А при Тарандинцівській ЗОШ І-ІІІ ступенів діє зразковий літературний музей Василя Симоненка, й школа носить його ім'я.
Постановою Верховної Ради України від 21.05.2013 № 295-VІІ «Про відзначення 80-річчя з дня народження Василя Симоненка» визначено ряд заходів, спрямованих на гідне відзначення важливої дати. Зокрема, "Укрпошта" випустить ювілейну поштову марку, а у навчальних закладах можуть бути організовані виставки, присвячені життю та діяльності митця; проведені конкурси читців творів поета та інші заходи.
Газета «Краєзнавство. Географія. Туризм» організовує проведення конкурсу дитячої патріотичної поезії, присвяченого пам’яті Василя Симоненка, інформацію про який ми подаємо.
Ми ж, у свою чергу, радимо педагогам, учням шкіл, ПТНЗ, студентам, вихованцям позашкільних закладів відвідати прекрасний музей у Тарандинцівській школі Лубенського району, де свято бережуть пам’ять талановитого земляка.
Зразковий літературний музей В.А.Симоненка при Тарандинцівській ЗШ І-ІІІ ступенів імені В.А.Симоненка створений як центр пропаганди й популяризації творчості геніального поета-земляка, виховання у підростаючого покоління патріотизму, національної гордості й гідності, високих моральних ідеалів.
Керівник музею - Світлана Борисівна Яценко
Фонд музею налічує 600 експонатів, серед яких є унікальні: оригінали листів поета та його матері, Г.Ф.Щербань, оригінали шкільних документів, світлин, сорочка й рушник, вишиті матір’ю В.Симоненка, предмети одягу хрещеної поета, О.М.Остапенко, верстка збірки В.Симоненка «Лебеді материнства» з машинописним текстом вступної статті Олеся Гончара з його особистою правкою.
У музеї проводяться екскурсії, літературні свята, зустрічі з відомими людьми України, літераторами. Щороку, 8 січня, тут відбувається урочисте вручення районної літературно-мистецької премії імені В.А.Симоненка. На базі музею проходять конкурси читців, конференції, семінари, виховні години, уроки, літературні читання. 27 вересня 2012 року заклад приймав учасників Всеукраїнського семінару-практикуму завідуючих відділами краєзнавства Кримського республіканського, обласних, Київського та Севастопольського міських центрів туризму і краєзнавства учнівської молоді, станцій юних туристів.
У музеї працює дві групи юних екскурсоводів, які проводять екскурсії за такою тематикою: “Дитячі та шкільні роки В.Симоненка”, “Студентські роки та черкаський період життя і творчості”, “Основні мотиви лірики поета”, “Земляки в житті і творчості В.Симоненка”, “Історія створення музею в школі”, “Вшанування пам’яті поета”.
Матеріалами музею користуються науковці, дослідники творчості В.Симоненка, журналісти, вчителі, студенти, учні шкіл. Його роботу висвітлюють засоби масової інформації України. Матеріали музею використані у документальному фільмі «Життєвими стежками Василя Симоненка»( автор учителька української мови та літератури Немішаївської школи №2 Київської області Аліна Приймаченко).
Тож бажаємо долучитися педагогам, учнівській, студентській молоді, всім зацікавленим до вшанування 80-річчя з дня народження нашого славного земляка!
Юлія Ярошенко,
методист з музейної роботи |