Юні краєзнавці Полтавщини звітувалися про свої досягнення
22-23 листопада 2016 року Полтавським обласним центром туризму і краєзнавства учнівської молоді була проведена VІІ обласна краєзнавча конференція учнівської молоді «Полтавщина - земля моя свята».
Поділитися здобутками пошуково-дослідницької роботи на очний етап конференції прибули 132 учасники з 22 територій, 4 закладів обласного підпорядкування, Полтавського юридичного коледжу та вихованців Полтавського обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді.
Розпочалася конференція урочистим відкриттям. Юних науковців привітали:
Гажієнко Галина Іванівна, заступник директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації;
Комісар Станіслав Вікторович, директор Полтавського обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді, який і ознайомив учасників із розвитком краєзнавства та системою національно-патріотичної роботи з учнівською молоддю на Полтавщині.
На пленарному засіданні виступили:
Неживий Олексій Іванович, доктор філологічних наук, професор кафедри філософії і економіки освіти Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського, підкреслив важливість пошуково-краєзнавчої роботи у вивченні історії рідного краю та відкритті маловідомих сторінок Полтавщини;
Кузьменко Наталія Вікторівна, старший науковий співробітник Полтавського краєзнавчого музею імені В.Кричевського, ознайомила учасників із комплексними краєзнавчими проектами, що проводилися протягом року; про проблеми декомунізації у своєму виступі наголосив Закалюжний Віктор Маркович, кандидат геолого-мінералогічних наук, доцент Полтавського національного педагогічного університету ім. В.Г.Короленка;
Федорова Марина Анатоліївна, завідувач відділу краєзнавства Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І.П.Котляревського, привернула увагу до роботи бібліотеки у співпраці з центром туризму та наголосила на важливості культурно-просвітницької діяльності з краєзнавства.
23 листопада учасники конференції поділилися своїми успіхами у дослідженні рідного краю під час засідань у секціях: історичного краєзнавства – 64 учасники, фольклору та етнографії – 34 учасники, географічного та екологічного краєзнавства – 34 учасники.
Усі учасники заходу отримали грамоти Полтавського обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді, кращі доповіді відзначені дипломами Департаменту освіти і науки облдержадміністрації, керівники делегацій відзначені грамотами Полтавського обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді.
Кращі матеріали юних дослідників, що були рекомендовані науковцями увійшли до збірника матеріалів конференції, який отримав кожен учасник.
|