Пятница, 26.04.2024, 20:27
Вітаю Вас Гость | Реєстрація | Вхід

Полтавський обласний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді

Форма входу
Меню сайту
Категорії розділу
Реєстрація новостворених музеїв [1]
Зразкові музеї [1]
Огляди музеїв [3]
Список музеїв при навчальних закладах Полтавської області [1]
Методичні розробки та рекомендації щодо діяльності музеїв при навчальних закладах [1]
Обласні семінари-практикуми керівників (завідувачів) музеїв при навчальних закладах [5]
Нормативна база діяльності музеїв при навчальних закладах [5]
Всеукраїнський конкурс екскурсоводів музеїв навчальних закладів "Край, в якому я живу" [4]
Пошук
Наше опитування
Чи потрібна дітям позашкільна освіта?
Всього відповідей: 203
Соціальні закладки
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Музейна робота в закладах освіти Полтавщини » Обласні семінари-практикуми керівників (завідувачів) музеїв при навчальних закладах

Листопад 2011 року. Обласний семінар-практикум керівників музеїв
    16-17 листопада відбувся обласний семінар-практикум керівників (завідувачів) музеїв при навчальних закладах на базі освітніх закладів м. Кременчука та Кременчуцької спеціалізованої школи-інтернату І-ІІІ ступенів Полтавської обласної ради «Героїко-патріотичне та національне виховання учнівської молоді як важлива ланка діяльності музеїв при навчальних закладах».  
   Кременчук не даремно було обрано місцем для проведення семінару. Досвід роботи міста з організації участі учнівської та студентської молоді у реалізації різних проектів заслуговує на увагу. Зокрема, під час роботи цього семінару учасники мали змогу оцінити участь навчальних закладів міста у героїко-патріотичному проекті «Пам’ять про війну єднає», започаткованого  за ініціативою та сприяння Автозаводської районної ради та її голови, управління освіти виконавчого комітету Кременчуцької міської ради, депутатського корпусу міської та районної рад, а також за підтримки Почесного громадянина м. Кременчука Коваленка В.М. Проект присвячений 65-й річниці визволення Кременчука, але його дія продовжується. Головною його метою є формування духовності і патріотизму молоді через участь у пошуковій роботі з дослідження бойових подвигів визволителів міста, виховання почуття національної гідності, об’єктивне висвітлення історичного минулого рідного краю. В ході дії проекту навчальні заклади отримали різні завдання: кожен пошуковий загін школи має дослідити історію військових частин і з’єднань, які звільняли Кременчук. Матеріали, зібрані пошуковцями, зайняли чільне місце у музеях шкіл. Наприклад, там зберігаються копії прапорів дивізій, історії яких вивчають пошуковці. Ці копії прапорів були урочисто вручені школам у травні 2009 року на мітингу в Парку Миру, присвяченому Дню Перемоги.
     Семінар розпочався в Кременчуцькій загальноосвітній  школі І-ІІІ ступенів № 24, де гостей зустріли святковим короваєм. Проблема, над якою працює колектив школи: «Формування гармонійно розвиненої особистості на засадах козацької педагогіки з використанням інноваційних педагогічних технологій», успішно реалізується в закладі також завдяки діяльності музею українського побуту, із роботою якого учасники семінару мали змогу познайомитись. Активом музею організовуються різні масові заходи, фрагмент одного з яких - «На ярмарок!» продемонстрували  учні та вчителі школи. 





     Робота семінару-практикуму продовжилась у ЗОШ І-ІІІ ступенів № 12. Навчально-виховний процес у школі організовано у багатьох напрямках. Громадянсько-патріотичне виховання займає серед них одну з головних позицій. Так, 5 травня 2009 року в закладі відкрито музей бойової слави 97-ої гвардійської Полтавської стрілецької дивізії (кер. Холодняк А.К.), над створенням якого працював педагогічний і учнівський колективи. У ході семінару ми ознайомились з діяльністю музею та роботою вчителя історії Коноваленко Л.П., під творчим керівництвом якої учні створили проект «Ми пам’ятаємо... Кременчук в 1941-1945 рр.», матеріали якого використовуються на уроках історії та інших заходах.

ЗОШ І-ІІІ ступенів № 8 стала слідуючим пунктом у програмі семінару. Центром героїко-патріотичного виховання в закладі є музей бойової слави  та історії школи. Юні пошуковці школи - активні учасники проекту «Пам’ять про війну єднає»: ними досліджені історії формувань та бойовий шлях 9-ої та 6-ої ГПДД, вони тісно співпрацюють з міським краєзнавчим музеєм, Радою ветеранів міста та мікрорайону № 11; беруть участь у мітингах і парадах пошукових загонів, святах до Дня міста. В рамках проекту у вересні 2011 року делегація школи здійснила дружній візит до м.Ногінська під Москвою, де було сформовано 6-ту ГПДД. Звідти в дарунок була привезена капсула із землею, яка стала цінним експонатом у шкільному музеї. Ветерани - часті та почесні гості школи і неодмінно відвідують музей.


Далі учасники семінару знайомились з роботою музею бойової слави 219-ої гвардійської  Кременчуцько-Берлінської танкової бригади при Кременчуцькій спеціалізованій школі-інтернаті І-ІІІ ступенів, який претендує на присвоєння звання «Зразковий музей». Музей є центром патріотичної роботи не тільки навчального закладу, й мікрорайону. У 2008 році у музеї проведена реекспозиція, завдяки якій експозиція його набула нового вигляду. Проведена велика робота з накопичення матеріалу на честь 60-річчя та  65-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні. У травні 2011 року делегація школи побувала в м. Пєтушки Володимирської області  (Росія) на місці формування 219-ї  танкової бригади. Основний фонд музею з травня по вересень 2011 року поповнився новими експонатами - подарунками від членів пошукового загону «Поиск» з м. Пєтушки Володимирської області. Особливе місце у музеї зайняла капсула із землею з місця формування бригади.


Програма другого дня семінару включала відвідування у Парку Миру Алеї Слави, музею військової техніки під відкритим небом та Алеї Героїв праці. На Алеї Слави учасники вшанували пам’ять героїв покладанням квітів до меморіалу.

Нас ознайомили з історією пам’ятника - Гонгу Миру, унікальність якого у тому, що такий гонг є єдиним в кожній державі, і честь встановити його в Україні випала саме місту Кременчук!


У музеї військової техніки під відкритим небом встановлено 9 експонатів, які символізують військові частини, що звільняли місто. Кожен експонат закріплений за пошуковим загоном однієї із шкіл. Саме юні пошуковці цікаво розповіли нам про військову техніку.


Семінаристи також оглянули Алею Героїв праці, нещодавно відкриту в парку. Вона присвячена кременчужанам, яким присвоєно високе звання. Про кожного із цих визначних особистостей нам розповіли учні ПТНЗ та студенти коледжів, технікумів.


На завершення екскурсійної програми другого дня учасники семінару відвідали педагогічно-меморіальний музей видатного педагога А.С.Макаренка.


Завершенням семінару-практикуму стало проведення круглого столу, де керівники музеїв мали змогу поділитись досвідом своєї роботи, висловити побажання та зауваження. 

Висловлюємо щиру подяку управлінню освіти виконавчого комітету Кременчуцької міської ради, голові Автозаводської районної ради В.М.Коваленку у сприянні організації та проведенні семінару!

Підбірку фото семінару-практикуму можна переглянути у розділі "Фотогалерея"


Категорія: Обласні семінари-практикуми керівників (завідувачів) музеїв при навчальних закладах | Додав: yulduz (19.12.2011)
Переглядів: 766 | Рейтинг: 0.0/0